Bugun...Masal Çarşambaları 6 yaşında
Tarih: 18-10-2014 00:24:04 Güncelleme: 18-10-2014 00:30:04 + -


Karabağlar Belediyesi tarafından her yıl aralıksız olarak düzenlenen, çocukların vazgeçilmezi Masal Çarşambaları 6 yaşına girdi. Yazar Reşat Nuri Güntekin’in yaşadığı evin restore edilerek çocuk kitaplığına dönüştürüldüğü Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı’nda aralıksız her Çarşamba çocukları masalların büyülü dünyasıyla buluşturan, müzik saatleri ve drama etkinlikleriyle de eğlenmelerini sağlayan Masal Çarşambaları büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu yılki açılış etkinliğine Karabağlar Belediy

facebook-paylas
Tarih: 18-10-2014 00:24

Masal Çarşambaları 6 yaşında

Masal Çarşambaları etkinliğinin yeni döneminin açılışı Çalıkuşu Nikah Salonu’nda gerçekleşti. Açılış etkinliğine Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Yeni Kuşak Köy Enstitüsü Derneği Onursal Başkanı Halil Vural, Masal Çarşambaları etkinliğinin destekçileri Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu ve  İzmir Müzisyenler Derneği’nin temsilcileri ile Nazire Merzeci ve Mustafa Urcan ilkokullarının öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Etkinlikte Halil Vural öğrencilere bir köy çocuğu olarak nasıl şartlarda okuduğunu, Köy Enstitüsüyle tanışmasını ve burada verilen eğitimin insanı çok birikimli hale getirdiğini anlattı. Köy enstitülerinde öğretmenlik yaparak burada çok sayıda öğrenci yetiştirdiğini de belirten Vural, Mustafa Kemal Atatürk sayesinde kurulan Köy Enstitüleri için Atatürk’e minnettar olduğunu da dile getirdi.
Asla kitap okumayı bırakmayın 
Çocuklara, “Ülkemizin geleceği, geleceğimiz sizlersiniz” diye seslenen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu onlara, asla kitap okumayı bırakmamalarını söyledi. Kitap okumanın çocukların, gençlerin kendilerini geliştirmeleri için çok önemli olduğunu belirten Selvitopu, “Bilgi birikiminizi arttırmanız, kendinizi geliştirmeniz için kitap okuyun. Kitap okumayı asla bırakmayın. Biz de belediye olarak size bu imkanı sunmak için elimizden geleni yapacağız. Sizlerin daha iyi yetişmenize katkı koymak bizim görevimiz. İlçemizde öğrencilerimize, çocuklarımıza, eğitime her zaman destek olmayı sürdüreceğiz.” Dedi. 
Masal Çarşambaları’nın altıncı yılı açılışı programında etkinliğe katılan Nezire Merzeci ve Mustafa Urcan İlkokulu öğrencileri doyasıya eğlendi. Masallar, müzik dinletileri, deve cüce, sessiz sinema oyunları ve drama etkinlikleriyle unutamayacakları bir gün yaşadılar.  

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KİTAPLAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • KARİKATÜR
  KARİKATÜR
 1. KARİKATÜR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Atamız'ın Gençliğe Hitabesi bestelenip aranje edildi
  Atamız'ın Gençliğe Hitabesi bestelenip aranje edildi
 • FOÇA’NIN TEK YÜKSEK OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ
  FOÇA’NIN TEK YÜKSEK OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ
 • EBRU NASIL YAPILIR?
  EBRU NASIL YAPILIR?
 • Kendinden Geçmiş :)))
  resim yok
 • KİMSESİZ ÇOCUKLAR İÇİN ANLAMLI YÜRÜYÜŞ
  KİMSESİZ ÇOCUKLAR İÇİN ANLAMLI YÜRÜYÜŞ
 • İŞ DÜNYASI VE EĞİTİM KURUMLARI AYNI ZİRVEDE BULUŞTU
  İŞ DÜNYASI VE EĞİTİM KURUMLARI AYNI ZİRVEDE BULUŞTU
 1. Atamız'ın Gençliğe Hitabesi bestelenip aranje edildi
 2. FOÇA’NIN TEK YÜKSEK OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ
 3. EBRU NASIL YAPILIR?
 4. Kendinden Geçmiş :)))
 5. KİMSESİZ ÇOCUKLAR İÇİN ANLAMLI YÜRÜYÜŞ
 6. İŞ DÜNYASI VE EĞİTİM KURUMLARI AYNI ZİRVEDE BULUŞTU
VİDEO GALERİ
YUKARI